Ülkemiz genelinde bir süreden beri yeni bir siyasi yapılanma ve yeni bir ruh kazandırma amacıyla yürütülen çalışmalar neticesinde Çanakkale’de gerçekleştirilen 2. toplantıya yoğun katılım oldu. Birçok eski bana ve milletvekilinin iştirak ettiği toplantı Çanakkale Belediyesi Türkan Saylan salonunda gerçekleşti. 24 Kasım Öğretmenler Günü yıldönümü münasebeti ile başta başöğretmenimize şükran ve saygının belirtildiği toplantı istiklal marşı ve saygı duruşu ile başladı. Yapılan konuşmalarda ortak görüş olarak Türkiye’nin çok zor bir dönemden geçtiği ve tıkanan siyasetin çıkış ve kurtuluş noktası merkezde yeni bir yapılanma ihtiyacı var olduğu belirtildi. Ayrıca toplantı sonunda bir sonuç bildirgesi hazırlanıp kamuoyu ile paylaşılmasına karar verildi.

Toplantının yurt içinden siyaset ve iş dünyasının ilgisi yoğun oldu. Eski GS yöneticisi ve iş adamı Adnan Öztürk’ün de iştirak ettiği toplantının katılımcıları sözlerine gelecek ay başka bir ilde buluşmak dileğiyle son verdiler.

Katılanlar

 1. Rıfat Serdaroğlu- E. Bakan
 2. Mehmet Gazioğlu- E. Bakan
 3. Saffet Sert- E. Bakan
 4. Mehmet Dülger- DYP Kurucusu
 5. İffettin Akar- E. Mv.
 6. Halil İbrahim Artvinli- E. Mv.
 7. Bayar Öktem- E. Mv
 8. Ali Karataş- E.Mv
 9. Süleyman Ayhan- E. Mv
 10. Sami Sözat- E. Mv
 11. Adnan Öztürk- İş Adamı – GS Yöneticisi
 12. YUSUF Bacanlı- E. Mv.
 13. Rahmi Özer- E. Mv.

 

                                                                       ÇANAKKALE BİLDİRGESİ

YÜCE TÜRK MİLLETİNE

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün askeri dehasını gösterdiği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış, Çanakkale’den aziz milletimize ilan ediyoruz ki;

Bizler, yurdun çeşitli bölgelerinden toplanarak burada yaptığımız görüşmeler ve toplantı sonucu ülkemizin içinde olduğu sıkıntılara, anti demokratik uygulamalara, dünya ile arasındaki kavgaya, fukaralığa, yolsuzluğa ve en önemlisi umutsuzluğa başkaldırıyoruz ve tüm dünyaya ilan ediyoruz. Türkiye sahipsiz ve yetim çocuk değildir. Geçmiş siyasi büyüklerimiz ve tecrübelerimizin ışığında biz milletimize deva olacak reçeteyi en iyi bilen ve karşılıksız memleket sevdası ile dolu yüreğimizi cesaretimiz ve aklımızı kullanarak milletimizle beraber yeniden şahlanış dönemimize geçebiliriz.

Daha önceki toplantılarımızda belirttiğimiz gibi bu toplantılarımız 2019 Mart ayına kadar yurdumuzun çeşitli bölgelerinde ve tüm halkımıza açık bir şekilde devam edecektir.

Ülkemizin ve milletimizin ümidi olacak ve “Bunlar da diğerleri gibi” denemeyecek bir siyasi yapılanmayı çok titiz ve en güzel bir şekilde geniş toplum desteğini alabilecek ve halkımızın kendisinden bir şeyler bulabileceği bir bölümün içinde olacağı bir şekilde hayata geçirmek için gücümüzü sadece milletimizden ve tarihimizden alarak yola çıkıyoruz.

Allah yardımcımız olsun. Yüce Türk milletine saygıyla ilan ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.