-Bülent Bey: Süleyman Erkan Bey sizi tanıyabilir miyiz?
S.E= 1956 yılında Tokat Turhal da doğdum. İlk orta ve E.M L. Torna tesviye bölümünü 1977 yılında bitirdim. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsünü 1981 yılında bildirerek Ağrı Tutak Doruk dibi köyünde öğretmen olarak atandım. Sırasıyla Niğde, Diyarbakır Dicle Kuru Dere Köyü, Tokat Turhal Çayıraltı Köyü, Orman Özü Köyü, Tokat merkez Orman Beyli köyü. Tokat merkezden 1999’da emekli oldum.


-Süleyman Bey başka ne işlerle uğraştınız?
– S.E : Efendim boş durmayı sevmediğimden Tema Vakfı ile ” O köy bizim Köyümüzdür ” adlı TV programı yaptım .Yaklaşık 250 köy ve belde çektim. Halen bir yerel gazetede köşe yazısı yazıyorum. Bu arada güzel konuşma, diksiyon ,spikerlik ve sunuculuk kurşunu Ankara TRT’ den aldım.


-Süleyman Bey, sizin bir de kitabınız çıktı bundan da biraz bahseder misiniz?
-S.E: Efendim eğitimci olmak kolay bir duygu değildir. Ben şöyle diyorum. Öğretmen, mesleği boyunca öğrenen ve öğreten insandır. Emekli olunca da ölene kadar öğrenen insan olarak biliyorum. Bu vesileyle HEYBEMDEKİLER adlı kitabı sekiz yıla yakın bir çalışmayla yanlışıyla doğrusuyla ortaya çıkardım. Okuyucuların beğenisine sundum. Umarım güzel şehrimiz Çanakkale’de de bir tanıtım ve söyleşi yaparız. Koca Yunusun dediği gibi gelin tanış olalım, bende tanış olmak sevilip sevilmek üzere sizlerle buluşalım diyorum. Değerli insan kısa bir söyleşiye bir şeyler anlatmaya çalıştım. Geniş bir zaman diliminde sizlerle röportaj yapma şerefine erişirim , saygılarımla.
-Bülen Bey: Süleyman Bey bize zaman ayırdığınız için biz teşekkür ederiz.

-S.E: HEYBEMDEKILER adlı kitabımın içinde yaşamda farkındalık yaratmayı amaçladım. Titanyumdan ,kadın haklarına,sevgiden yaşama dokunan her konuya değinmeye çalıştım.

Söyleşi Yapan: Bülent Kumaş

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.