TBMM’de seslendiği milletvekillerini sert dille eleştiren ve milletin belini büken zamlarla ilgili önerilerde bulunan İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın konuşması sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyor.

İYİ Parti  Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, TBMM’de seslendiği milletvekillerini sert dille eleştirdi. Genel Kurul’nda söz alan Dikbayır, “Ben yeni seçilen vekillerdenim, sizler bizlerden daha tecrübelisiniz. Üzülerek söylüyorum ki, sizler halktan kopmuşsunuz. Burası milletin Meclisi, bize sadece vekalet verdiler, bunu size hatırlatmak istiyorum” dedi.

Ümit Dikbayır, vatandaşın geçim sıkıntısını çektiğini, birbirine borcunu bile ödeyemediğini, bu yüzden yuvaların yıkıldığını söyledi. Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle milletin çok zor durumda olduğunu belirten Dikbayır, “Özellikle elektrik, doğalgaz ve akaryakıta gelen zamlar, yükselen döviz kuru yaşamın her alanına zam olarak yansıdı. Geçim sıkıntısı had safhaya ulaştı. Vatandaş bakkaldan, ev sahibinden kaçıyor. Bir baba düşünün ki, çocukları ondan bir şey istemesin diye, onlar uyuduktan sonra eve gidiyor. Sebze meyve taze olsun diye sabah pazara çıkan vatandaş şimdi ucuz olsun diye akşamüzeri gidiyor. Daha kötü durumda olanlar ise gece pazara çıkıyor ve çöplerden sebze meyve topluyor. Marketten kuru gıda alışverişi daha içler acısı, hele hele kasabı sorarsanız bu bir facia” şeklinde konuştu.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.