Türkiye Bedensel Engelli Spor Federasyonu ile Türkiye Futbol Federasyonu’nun organize ettiği Amputul Futbol Faaliyetleri kapsamında müsabakalar için Ankara’da Kamp yapan Gaziantep Şahinbey Gençlik ve Spor Kulübü’nün Yolları Aynı Otelde Toplantı yapan Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği ile kesişti.

Maç öncesi Başarı dileklerini sunan Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kumaş ile Gaziantep Şahinbey Gençlik ve Spor Kulübü Teknik Direktörü Halil İbrahim Köprülü ‘den takım hakkında bilgiler aldı.

Gaziantep Şahinbey Gençlik ve Spor Kulübü Teknik Direktörü Halil İbrahim Köprülü, Takım da şuan 5 Milli Futbolcusu olduğunu ve Geçen yapılan müsabakalarda Milli Takının Dünya ikinci olduğunu ve gurur verici olduğunu söylerken. Milli Takıma 5 oyuncu birden vermenin gururu ise bir başka oluyor diye konuştu.

Köprülü konuşmasına şunları ekledi. “ Bizler Engelli takını olduğumuz için fazla ilgi göremiyoruz. Bizlerinde diğer sporlar kadar önemli bir faaliyetimiz var. Gördüğünüz gibi Engelliler Milli Takımımız Dünya İkincisi olarak göğsümüzü kabarttı. Ay yıldızlı bayrağımızı göklere çektirip, Milli Marşımızı  ayakta söyleterek bir gurur yaşattılar. Bunlardan 5 tanesi benim çalıştığım takımdan çıkması ise ayrı bir gurur verici olduğunu vurguladı.

Bizlere Acımayın bizlere destek olun ki bizler de başarılarımızı daha ileriye götürüp , daha güzel bir şeyler yapalım şeklinde konuştu.

Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kumaş ise Medya ve gazete olarak takımların yanlarında olacaklarını ve ellerinden gelen desteği vereceklerine söz vererek. Amaçlarının  Türkiye’deki bütün yerel basını  bir çatı altına toplamak olduğunu vurguladı.

Yapılan haberler bir havuzda toplanıp, bütün yerel basının bunlara hiçbir ücret ödemeden sahip olacağını müjdesini verdi. Böylece yapılan haberler bütün yerel gazetelerde aynı anda çıkmış olacak dedi.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.