Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği hızla büyümeye devam ediyor. Kısa adı TYGD olan Yerel Gazeteciler Derneği olağanüstü kongresini gerçekleştirdi. İstiklal marşı ve saygı duruşu ile başlayan olağanüstü Genel Kurulda..Divan Başkanliğına Hüseyin Yakut, üyeliklerine ise Yunus Konakcı ve Ahmet Göker secildi.
Kongreye Ankara’nın tüm ilçelerinde yayın yapan yerel gazete ve internet haber sitesi temsilcileri ve yakin illerden katılan üyelerin katıldığı gözlendi. Kongrede tek listeyle girilen secimde delegelerin tamamının kulladığı oyu alan Kenan Akçahanoğlu Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği Genel başkanlığa yeniden seçildi.
Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan Akçahanoğlu; Yerel gazetelerin öneminde değindi. “Ankara’nın tüm ilçelerindeki üyelerimizle Başkentte oluşan güç birliği ülke geneline yayılarak şu an itibari ile; İç Anadolu, Trakya, Marmara, Karadeniz, Ege, Akdeniz, Doğu Anadolu ve Güney Doğu bölge temsilcilerimizin yanı sıra 48 il 67 ilçe olmak üzere, Almanya, Avusturya ve Romanya’ da temsilcilik verdik. Günden, güne aramıza yeni katılan arkadaşlarımız da güçümüze, güç katmaktayız. Yerelde gazetecilik yapmak, gerçekten emek ve özveri isteyen bir iş. Bizler gazetecilik mesleğine gönülden bağlı olarak meslek ilkelerimize uygun bir şekilde hareket eden meslektaşlarımızla bir araya geldik.” diye konuştu.

TÜRKİYENİN SESİYİZ
Akçahanoğlu “Birliktelik sayesinde Ankara’da yakılan meşale hızla ülke geneli ve AB Ülkelerine ulaştığını görmekteyiz..TYGD’ye ülke geneli ve yurt dışı meslek daşlarimızdan yoğun bir ilgi var.. Akçahanoğlu “Özellikle Başkent Ankara olmak üzere, büyükşehirlerde yerel basın görevini üstlenmek fedakarlık gerektiriyor. Ulusan basının da yerel gazetecilik yaptığı Ankara da başlayan dernek leşme calışmamız hızla ülke geneline yaygınlaşmaktadır”. Dedi “Geldiğimiz süreç de ise üyelerimizin toplam trajı nerede ise bir milyon gibi rakamlara ulaşmaktadır. Sadece Türkiye genelinde değil yurt dışında da örgütlenmek için çalışmalarımız hızla devam etmektedir..Mevcut bölge ve il temsilcisi arkadaşlarımız yoğun bir sekilde calışma yapmaktadırlar. Kısa sürede ülke genelinde 81 il ve 500 ilçe temsilciliklerimiz oluşana kadar çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek” şeklinde konuştu. Başkan Akçahanoğlu sözlerine şu sekilde devam etti. “Hızla büyüyen derneğimiz bünyesinde ulusal bir Ajans ve Haber sitesi yaparak hem haber kaynağından haber servis edeceğiz hemde Haber sitemiz sayesinde milyonlarca okuyucuya dijital ortam da ulaşmış olacağız” Dedi
Olağanüstü Genel Kurulda yeni yönetimin belirlenmesinin ardından. Türkiye geneli temsilci atamaları ve Ajans kurulma çalışmaları hakkında da fikir alışverişinde bulunuldu.
Gerçekleştirilen olağanüstü kongrede seçimle Kenan Akçahanoğlu yeniden başkanlığa getirilirken, yeni yönetim şu şekilde oluştu:

Kenan Akçahanoğlu Genel Başkan
İsa Güven Başkan Vekili,
Tuğba Genel Sekreter
Selma Vakit Muhasip
Başkan Yardımcılıklarına Hikmet Ozuzbir,
Turhan Bal,
Hüseyin Yakut,
Ali Erturan, Bülent Kumaş, Ahmet Göker, Ramazan Durmuş’ dan yönetim kurulu oluştu.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.